ZANIM ZACZNIESZ UZYWAC SWIECE 

 

Jeśli chcesz aby Twoja świeca prezentowała się jak najlepiej przez długi czas musisz pamiętać

 o kilku zasadach związanych z eksploatowaniem świec AMBERSEA.

 

Pamiętaj aby zawsze pozwolić świecy palic się do tego momentu dopóki cala powierzchnia świecy zamieni się w płynny wosk, to pozwoli świecy równomiernie się spalać i wspomoże zachować wyjątkowa jakość świecy. W tym czasie kiedy cala powierzchnia pokrywa się płynnym woskiem oleje zapachowe uwalniają się najbardziej intensywnie.

Pamiętaj ze kiedy cała powierzchnia pokryje się płynnym woskiem nie pal świecy przez więcej niż jedna godzinę. Po ugaszeniu świecy zapach wciąż będzie się ulatniał i pozwoli to na przedłużenie żywotności świecy.

Pamiętaj ze powierzchnia roztopionego wosku nie powinna być nigdy powyżej 2 cm wysokości.  Palący się knot który opiera się o powierzchnie szklana może spowodować pękniecie szklanej obudowy.

Europejskie standardy bezpieczeństwa EN-2007: 15493-15494-154276

Nie zostawiaj samej palącej się świecy! Nigdy nie pal świecy blisko materiałów łatwopalnych! Trzymaj świecę z daleka od dzieci i zwierząt. Pamiętaj aby zawsze trzymać paląca się świecę na równej, stabilnej i odpornej na gorąco powierzchni.  Pal świecę z daleka od przeciągów, wiatraków które powodują gwałtowne cyrkulacje powietrza.  Zawsze pal świecę w dobrze wentylowanym pomieszczeniu. Nigdy nie pal świecy do samego końca. Zgaś płomień świecy, który jest bardzo blisko ścianki szklanej osłony świecy. Nigdy nie gaś świecy woda! Pamiętaj przy gaszeniu świecy ze nie zostawiłeś  tlącego się knota przy opuszczaniu pomieszczenia w którym znajduje się świeca. Nigdy nie używaj świecy zamiast światła.  Zgaś świeczkę jeśli regularnie się iskrzy lub kiedy płomień jest z byt wysoki. Pamiętaj ze szklana  obudowa może bardzo się nagrzać. Zakończ używanie świecy jeśli do końca zostało tylko 2cm wosku to może spowodować zbytnie nagrzanie się obudowy i wybuch.

PRZED ROZPALENIEM:

  • Przed rozpaleniem upewnij się ze knoty nie przekraczają 1 cm wysokości

PODCZAS SPALANIA

  • Zaczekaj kiedy cala powierzchnia pokryje się płynnym woskiem zanim zgasisz świecę.

  • Nigdy nie pal świecy do samego końca ( poniżej 2cm wosku) to zapobiegnie przegrzaniu się obudowy

  • Nigdy nie pal świecy więcej niż godzinę jednorazowo.

PO ZGASZENIU

Zanim wosk stwardnieje ustaw knoty pionowo do ich początkowej pozycji

Czyść regularnie suchym miękkim materiałem wewnętrzna i zewnętrzną obudowę świecy aby uniknąć tworzenie się nieczystości spowodowanych spalaniem.

WWW.MYAMBERSEA.COM